Rocznica utworzenia Konwencji Praw Dziecka - Szkoła Podstawowa im. gen. J. H. Dąbrowskiego w Czarnej

Przejdź do treści

Menu główne:

Rocznica utworzenia Konwencji Praw Dziecka

Wydarzenia > Wydarzenia 2019/20
Szkoła Podstawowa im. Gen. J. H. Dąbrowskiego przyłączyła się do akcji Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF. W związku z tym przeprowadziliśmy uroczysty dzień o tej tematyce oraz szereg zajęć wychowawczych związanych z Prawami Dziecka. Każda klasa otrzymała zadanie do wykonania oraz ubrała się w kolorze niebieskim.
Klasy 0 - III stworzyły ilustrowaną księgę zawierającą prawa dziecka, która została wpisana w indeks ksiażek do wypożyczenia w naszej bibliotece szkolnej. klasy IV-VI wcieliły się w poetów i tekstów piosenek. Stworzyły piękne wierszyki i piosenki o tematyce przewodniej, co zaprezentowały podczas podsumowania tego uroczystego dnia przed całą szkołą.
Klasy VII i VIII  utworzyły i również zaprezentowały swoim młodszym koleżankom i kolegom, prezentacje multimedialne, opowiadając o historii powstania Konwencji oraz tłumacząc dlaczego jest to dla nas takie ważne. Na koniec każde dziecko przygotowało wybrane prawo i umieściło je na serduszku w kolorze niebieskim i powiesiło na wspólnej tablicy, jako symbol wspólnoty wszystkich dzieci. Na zajęciach wychowawczych korzystaliśmy z prezentacji dostępnej na unicef.pl, dzieci przygotowywały gazetki tematyczne oraz prezentacje w grupach.
 
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego