Dzień Świętego Patryka - Szkoła Podstawowa im. gen. J. H. Dąbrowskiego w Czarnej

Przejdź do treści

Menu główne:

Dzień Świętego Patryka

Wydarzenia > Wydarzenia 2018/19
 
Saint Patrick’s Day w Szkole w Czarnej!
Pierwszy dzień tygodnia rozpoczęliśmy na zielono - o tak, zielono nam! Okazja była niebywała, obchodziliśmy w szkole dzień Św. Patryka- patrona Irlandii, a jak powszechnie wiadomo kolor zielony jest symbolem tego państwa wyspiarskiego. Klasy 0-III SP rozpoczęły zmagania językowo- kulturowe z p. Ulą Kisiel już rano. Czekało na nich wiele zabaw i atrakcji, m.in. poszukiwanie koniczynek. Dla każdej grupy wiekowej w klasach 0-III p. Kisiel przygotowała różne zadania. Było więc kreatywnie i emocjonująco! Nie lada atrakcją okazała się także fotobudka wykonana przez Karola Jurewicza, Marysię Jurewicz oraz ich rodziców. Każdy miał okazję zrobić sobie zdjęcie z legendarnych leprechaunem. Dodatkowo, uczennice z klasy VA malowały flagi Irlandii i koniczynki na twarzach najmłodszych uczniów. Dla starszych dzieci przygotowany został quiz o Irlandii polegający na zeskanowaniu kodów QR i znalezieniu odpowiedzi w internecie na poszczególne zadania. Z tego powodu uzyskaliśmy zgodę p. Dyrektor na użytkowanie telefonów na przerwach- oczywiście w celach edukacyjnych :) Uczniowie z werwą podeszli do zadań- rozwiązali je błyskawicznie i udowodnili, że technologie informacyjno-komunikacyjne nie są im obce. Dzięki szczególnemu zaangażowaniu rodziców uczniów z klasy IVB oraz uczennicom z klasy VB dzień umiliły nam łakocie. Oczywiście, wszystkie obowiązkowo w kolorze zielonym! Skosztować mogliśmy pysznych babeczek, ciasteczek, ciast, galaretek i wielu innych. Dzieci wspólnie ustaliły, że zebrane fundusze przeznaczymy w całości na cele charytatywne.
 
 

Wielkie podziękowania dla Państwa Jurewiczów i ich dzieci za wykonanie dekoracji, dla rodziców uczniów z klasy IVB za przepyszne wypieki, dla uczniów klasy IVB, VA, VB za pomoc we wszystkim co tylko związane było z organizacją dnia św. Patryka. Podziękowania kierujemy również do Rady Rodziców za sfinansowanie nagród w konkursach tematycznych.

Chętnych uczniów do pomocy było tylu, że niestety trzeba było okroić liczbę wolontariuszy. Nie mniej jednak, niezmiernie miło jest widzieć, jak ważna jest dla Was - Drodzy Uczniowie idea wolontariatu, jak chętni i pomocni jesteście  w organizowaniu szkolnych imprez.
 
 
Z serdecznymi pozdrowieniami-
 
Magdalena Waszczuk
 
Urszula Kisiel
 
 
 
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego