Budowa sali gim. - Szkoła Podstawowa im. gen. J. H. Dąbrowskiego w Czarnej

Przejdź do treści

Menu główne:

Budowa sali gim.

Wydarzenia > Wydarzenia 2016/17
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Budowa sali gimnastycznej
We wrześniu 2014 r. rozpoczęła się długo oczekiwana rozbudowa szkoły i budowa sali gimnastycznej.
:-)
***
Wmurowanie kamienia węgielnego odbyło się 23 października 2014 r. o godzinie 11.00 z udziałem zaproszonych gości w osobach włodarzy miasta i powiatu, dyrektorów zaprzyjaźnionych szkół i przedszkoli, księży, emerytowanych nauczycieli i pracowników naszej szkoły, absolwentów oraz przyjaciół naszej placówki, rodziców, uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół w Czarnej.
Uroczystość rozpoczęła się od przywitania przybyłych gości, następnie przewodniczący samorządu uczniowskiego Robert Łopata złożył meldunek Dyrektor szkoły Pani Teresie Kowalczyk o gotowości społeczności szkolnej do murowania kamienia węgielnego pod budowę sali gimnastycznej.
Uczniowie zaprezentowali krótką część artystyczną, po której włodarze miasta zabrali głos.
Po przemówieniach Dyrektor ZS w Czarnej odczytała Akt Erekcyjny ufundowany przez Ks. Jana Śmigasiewicza, który podpisali przedstawiciele powiatu, gminy, firmy Rembud, dyrektor, uczniowie, księżą ... .
Po złożeniu podpisów Akt Erekcyjny został włożony do tuby, której wykonawcą i sponsorem był tata naszych uczennic Pan Dariusz Berta, następnie przez Dyrektor Teresę Kowalczyk wraz z liczną delegacją przeniesiony i murowany w miejscu wcześniej przygotowanym, poświęconym i pobłogosławionym przez Ks. Ireneusza Węgrzynowicza.
Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do rozpoczęcia rozbudowy szkoły, wmurowania kamienia węgielnego, oraz wsparli przygotowanie tej podniosłej uroczystości Dyrektor Teresa Kowalczyk bardzo dziękuje.
***
 
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego